Cariere în cadrul Centrului Medical Multidisciplinar Bella Praxis din Pașcani

Angajăm Asistent Medical Generalist și Responsabil Managementul Calității Medicale

Vino în echipa noastră! Trimite-ne CV-ul tău la adresa administrativ@bellapraxis.ro.

Relații suplimentare se pot obține la telefon 0732 142 277.

Asistent Medical Generalist (cu sau fara experienta)

  • Cerințe

    • minim studii liceale finalizate cu diploma BAC
    • studii de specialitate
    • stagiu de voluntariat absolvit constituie avantaj
    • atestat de libera practica vizat la zi si asigurare de malpraxis
    • bune cunostinte operare pe calculator
    • abilitati excelente de comunicare, empatie, orientare spre nevoile pacientului, – atitudine pozitiva, promptitudine in realizarea sarcinilor, seriozitate si responsabilitate
    • abilitati de munca in echipa, proactivitate, implicare
  • Responsabilități

    • Efectueaza activitati de ingrijire, explorari si tratament din sectii, asigura si raspunde de calitatea acestora
    • Administreaza medicatia la recomandarea medicului, intocmeste foaia de evolutie si tratament dupa indicatiile medicului, ajuta medicul la realizarea manevrelor terapeutice speciale;
    • Completaza si actualizeaza periodic fisa de observatie a pacientilor;
    • Prezinta medicului de salon bolnavul pentru examinare, il informeaza despre starea acestuia si participa la vizita zilnica;
    • Noteaza in registrul de protocol orice modificare survenita in constantele biologice pe parcursul turei;
    • Noteaza in registru si foaia de tratament medicamentele administrate;
    • Recolteaza probe pentru diverse analize medicale;
    • Efectueaza proceduri medicale si tratamente la recomandarea medicului;
    • Participa la educatia medicala a pacientului;
    • Gestioneaza eficient circuitul pacientilor in sala de asteptare astfel incat sa evite intarzierile;
    • Pregateste cabinetele medicale cu tipizatele si consumabilele medicale necesare desfasurarii consultatiei;
  • Beneficii

    • Angajare cu contract individual de munca full time
    • Mediu de lucru dinamic, motivant
    • Oportunitati de dezvoltare profesionala
    • Pachet salarial motivant, in functie de calificare si performante
    • Tichete de masa

Responsabil Managementul Calității Medicale

  • Cerințe

    • minim absolvent de liceu (12 clase), cu diplomă de bacalaureat;
    • cunoștințe foarte bune de operare calculator – Windows, Microsoft Office Word și Excel, poştă electronică, navigare internet etc.;
    • rationament logic bine dezolvat;
    • capacitate de analiza si sinteza;
    • experienta pe un post similar constituie un avantaj;
    • buna cunoaştere a limbii române, scris şi vorbit;
    • bune abilități de comunicare și organizare.

    • pregăteşte şi analizează Planul anual al managementului calităţii;
    • coordonează activităţile de elaborare a documentelor sistemului de management al calităţii: · manualul calităţii; · procedurile;
    • coordonează şi implementează programul de acreditare a tuturor serviciilor oferite în cadrul unităţii;
    • implementează instrumente de asigurare a calităţii şi de evaluare a serviciilor oferite;
    • asigură implementarea şi menţinerea conformităţii sistemului de management al calităţii cu cerinţele specifice;
  • Beneficii

    • Angajare cu contract individual de munca
CV-urile se vor trimite pe adresa de email: administrativ@bellapraxis.ro sau la sediul unitatii din Pascani, Aleea Tineretului, nr 4.
Relatii suplimentare se pot obtine la tel : 0732.14.22.77